ŠTEFAN KISS

Obsah

· Úvodná stránka

Súkromie a záľuby:

· O MNE A MOJEJ RODINE
· HUDBA
· TEXTY PIESNÍ (22)
· POČÍTAČE (19)
· HRY PRE NEVIDIACICH (6)
· NAŠA ALOE (3)
· PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)
· ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)
· KONTAKT

Práca:

· AUDIOARCHÍV
· DIELA (11)
· KÁZNE (60)
· ZAMYSLENIA (110)
· PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Súkromné kanály:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Kanály Kissoft:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

· ENGLISH
GERMAN
ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je nedeľa, 13. júna 2021 19:14

Meniny má:
na Slovensku - Anton
v Čechách - Antonín
vo Fínsku - Raila Raili
vo Francúzsku - Antoine
v Maďarsku - Anett Antal
v Nemecku - Anton Bernhard Antonius
v Poľsku - Lucjana Antoniego
v Španielsku - Antonio de Padua Antonia Joel Andoni
vo Švédsku - Aina Eila
v Taliansku - Antonio

Myšlienka dňa

Skromnosť je prvou cnosťou lásky.

Posledné články z rubriky

Aloe vera
·   Aloe Vera First a Gelly[ 10360 čitateľov ]
·   Prvá skúška[ 5545 čitateľov ]
·   Prečo aloe a Forever?[ 5576 čitateľov ]

Kto je práve tu?

Momentálne je 22 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Prečo aloe a Forever?


Autor: admin - Nedea, 23.03. 2008 - 02:01:37

Náš prvý kontakt s aloeKaždý má svoj vkus a každý má aj svoje dôvody k svojmu konaniu. Niekedy človek možno ani sám nevie, prečo urobil alebo sa rozhodol práve tak ako sa rozhodol. Vždy je však dobre, ak človek vie svoj názor obhájiť.

Keby sa nás niekto spýtal, prečo práve Aloe a to dokonca od firmy Forever, museli my sme priznať, že za našou voľbou nestojí primárne ani tak názor či poznanie ako skôr skúsenosť. Všetko poznanie prišlo až neskôr. Ako sa to teda vlastne začalo?

Choroby odjakživa patrili k nášmu životu. Jednak tie bežné krátkodobé, potom aj tie typicky detské, ale občas aj problémy dlhodobejšie, ktoré sa vyskytovali či už priamo u nás alebo v našom okolí. Aj keď my – dospelí – veru neraz zanedbávame správnu životosprávu alebo životný rytmus, vždy sme sa snažili aspoň u detí tieto zásady viacmenej dodržiavať. Poctivo sme absolvovali všetky potrebné preventívne očkovania či vyšetrenia, pripravovali deťom pestrú stravu a snažili sa vytvoriť im dostatok priestoru aj pre pohyb a hry na vzduchu. Napriek tomu choroby neobišli ani naše deti a keď začali oni, spravidla sme nasledovali my. Potom sa už oni mali lepšie, my sme ale práve boli v najhoršom, znova sa od nás nakazili a takto sme si neraz choroby v rodine odovzdávali celé dni alebo aj týždne. Manželka pokupovala množstvo zaručene dobrých sirupov, liečív, čajov a kadečoho iného, a výsledok bol striedavý. Raz lepší, inokedy horší, vždy v závislosti od intenzity ochorenia a našej pohotovosti vytiahnuť z rukáva to pravé „eso“.

Jednou z drobných chybičiek krásy na tvári našej 6-ročnej dcérky boli červené fľaky na brade, s ktorými si nevedel nik dať rady. Skúsili sme rôzne voľne dostupné krémy a mastičky, skúsili aj silné kortikoidové liečivo od pani doktorky. Žiaľ, bez úspechu. Manželka bola z toho nešťastná, pretože fľaky boli viditeľné a pôsobili dojmom, že sa hádam o dcérku poriadne nestaráme.

Práve vtedy nás oslovila vychovávateľka v školskej družine s otázkou, čo to má Radka na briadke a či sme s tým neskúšali dačo robiť. Manželka uľavila svojmu bôľu a vymenovala pani vychovávateľke celý rad liečív, ktoré sme už vyskúšali. Pani vychovávateľka si ju pozorne vypočula a spýtala sa, či by nám mohla poradiť. Má doma vraj čosi z aloe vera. Manželka povedala, že to sme už skúšali. Mali sme z lekárne jeden prípravok, ktorý obsahoval aloe vera a vôbec nám to nepomohlo. Vtedy nám pani vychovávateľka vysvetlila, že mnohí výrobcovia liečív a drogérie uvádzajú na obaloch výrobkov aloe vera, ide však len o prísadu – minimálne množstvo. Firma forever Living Products však vyrába produkty, v ktorých je aloe vera dominantnou zložkou, ba mnohé sú iba čistým extraktom z liečivej aloe vera barbadensis miller. Dozvedeli sme sa, že existuje mnoho druhov aloe, ale nie všetky sú liečivé. Za najúčinnejšiu sa považuje práve zmienená Aloe vera barbadensis miller, ktorá sa vyskytovala na ostrove Barbados (podľa ktorého nesie aj meno) a jej liečivé účinky boli známe už napríklad Alexandrovi Veľkému, ktorý ňou liečil svojich vojakov, námorníkom (vrátane Krištofa Kolumba), ktorí sa bez aloe nevydali na plavbu, alebo Kleopatre, ktorá jej účinky zasa využívala na zvýšenie svojej krásy. Firma Forever Living Products pestuje Aloe vera barbadensis miller na vlastných plantážach v Dominikánskej republike či v Texase, vlastní laboratóriá a špecializované tímy odborníkov, ktorí skúmajú možnosti aloe vera a vyvíjajú nové produkty, svoje výrobky distribuuje už do vyše 130 krajín sveta a to cez viac ako 9 000 000 distribútorov. Firma Forever Living Products však nevyrába iba produkty z aloe vera, ale aj včelie produkty, výživové doplnky a kozmetické výrobky. Firma sa snaží pôsobiť aj v oblasti ekológie, zachraňovať ohrozené živočíšne druhy, prispievať k zlepšeniu životného prostredia výrobou bionafty a rôznymi inými spôsobmi deklarovať spoločnosti prírodné a ekologické riešenia mnohých problémov. Za kvalitu svojich výrobkov si firma vyslúžila tri najvýznamnejšie pečate kvality prírodných výrobkov a to pečať najvyššej kvality výrobku z aloe vera (udeľuje medzinárodná spoločnosť pre aloe), pečať kóšer (udeľuje najvyšší židovský rabín) a islamskú pečať (udeľuje najvyšší imám). Tieto pečate hovoria o čistote výrobkov firmy Forever a teda ich vhodnosti aj pre židovský a islamský svet, kde sú aj vo veľkej miere tiež rozšírené a používané.

Prvý produkt od firmy Forever, ktorý sme držali v rukách, bola malá nenápadná tyčinka, podobná rúžu. Na jej tele bolo napísané Lips a išlo o tyčinku z aloe vera, obohatenú o jojobový olej. Plní očakávania sme ňou potreli začervenanú briadku našej dcérky. Boli sme sami viac než prekvapení, keď červené fľaky po dvoch dňoch zmizli. Manželka sa samozrejme nezabudla pochváliť v škole, kde pani vychovávateľka netrpezlivo čakala na výsledok. Tešila sa spolu s nami, že „Lipska“ zabrala a manželku hneď pozvala k sebe domov, aby jej ukázala aj ďalšie výrobky firmy Forever.

Táto skúsenosť bola našim úplne prvým, nie však jediným kontaktom s firmou Forever. V tom čase sme totiž ešte netušili, že pravá skúška nás ešte len čaká.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Aloe vera

Aloe Vera First a Gelly
Prvá skúška

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 5

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.03 sekúnd