ŠTEFAN KISS

Obsah

· Úvodná stránka

Súkromie a záľuby:

· O MNE A MOJEJ RODINE
· HUDBA
· TEXTY PIESNÍ (22)
· POČÍTAČE (19)
· HRY PRE NEVIDIACICH (6)
· NAŠA ALOE (3)
· PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)
· ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)
· KONTAKT

Práca:

· AUDIOARCHÍV
· DIELA (11)
· KÁZNE (60)
· ZAMYSLENIA (110)
· PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Súkromné kanály:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Kanály Kissoft:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

· ENGLISH
GERMAN
ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je pondelok, 8. augusta 2022 12:14

Meniny má:
na Slovensku - Oskar
v Čechách - Soběslav
vo Fínsku - Silva Sylvi Sylvia
vo Francúzsku - Dominique
v Maďarsku - László
v Nemecku - Altmann Dominikus Cyriakus
v Poľsku - Cypriana Dominika
v Španielsku - Domingo
vo Švédsku - Silvia Sylvia
v Taliansku - Domenico

Myšlienka dňa

Priateľ je ten, kto o vás vie všetko a má vás stále rovnako rád.

Posledné články z rubriky

Talianske texty
·   Se bastasse una bella canzone[ 5082 čitateľov ]
·   Un'emozione per sempre[ 4267 čitateľov ]
·   Per me per sempre[ 3728 čitateľov ]

Kto je práve tu?

Momentálne je 11 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Obraz Boha


Autor: admin - Piatok, 01.11. 2013 - 00:00:00


Mesiac november je asi najpochmúrnejším mesiacom v roku. Nielen že začína na cintorínoch a otvárajú ho nostalgické či smutné spomienky na zosnulých, ale celá jeho temná nálada umocňuje v človeku nepríjemný pocit, ktorý na jeho začiatku vyvolávajú myšlienky na smrť – pôvodne na tú cudziu, no následne i na tú vlastnú. Na vlastnú smrť nikto nemyslí rád, ale práve november je ten mesiac, ktorý človeka proti jeho vôli núti na ňu myslieť a stavia ho tak pred otázku, ako je s touto neodvratnou chvíľou svojho života zmierený. Práve tu sa dostáva k slovu viera, pretože nás, veriacich ľudí upokojuje, ba potešuje vedomie, že smrť nie je bolestným a večným rozlúčením, že nie je definitívnou bodkou, ale je iba odchodom zo slzavého údolia časnosti do večnej radosti k Bohu. Lenže práve ten Boh a Jeho večné kráľovstvo je predmetom mnohých pochybností. Veď Boha vraj nikto nikdy nedokázal, nikdy Ho nikto nevidel. A predsa my, veriaci, nepochybujeme nie len o Jeho existencii, ale ani o Jeho blízkosti a vnímame Ho pri sebe tak, ako keby sme s Ním hovorili, alebo Ho dokonca videli.

Už sa vás niekedy niekto spýtal, ako si predstavujete Boha? Je to ťažká otázka. Pána Boha si nemožno nejako predstaviť a navyše by sme sa o to podľa Písma ani nemali pokúšať. Veď kto v dobách Starej zmluvy uzrel Hospodinovu tvár, zomrel.

A predsa Pán Boh vie, že pred nami nemôže ostať úplne skrytý, ak Ho máme milovať, ctiť a poznať. Preto nám poslal svojho Syna, Pána Ježiša Krista, ktorého mnohí považujú len za mimoriadneho človeka, učenca, filozofa, alebo nanajvýš človeka obdarovaného mimoriadnymi schopnosťami.

My však vieme, že Pán Ježiš nebol obyčajný človek. Bol to Boží Syn a apoštol Pavel o Ňom píše ako o Božom obraze. A tu vidíme ďalší zmysel Jeho pozemského života. Okrem toho že kázal evanjelium, okrem toho že nás svojou smrťou a vzkriesením spasil, vykonal ešte jednu dôležitú vec - ukázal nám Pána Boha. Sám o sebe povedal: "Kto mňa videl, videl Otca" (J 14,9).

A tak vlastne môžeme spokojne povedať, že máme Boží obraz. Nie taký, na ktorom je namaľovaná Jeho tvár a postava, ale taký, na ktorom je namaľovaná Jeho láska, moc a dokonalosť. V Pánovi Ježišovi prebýva plnosť Božia. Všetky vlastnosti, ktoré má Pán Boh - nebeský Otec, má aj Pán Ježiš v plnej miere. Je počiatkom všetkého, bol už pri stvorení a v Ňom bol stvorený svet i všetko na ňom. Bol určený za prvého medzi všetkým živým i mŕtvym, bol vyvýšený za kráľa nad všetkým. Nebeský Otec to tak uznal za dobré.

To má pre nás veľký význam, pretože cez Pána Ježiša, ktorého dobre poznáme, môžeme budovať aj svoj vzťah k nebeskému Otcovi. Mýli sa ten, kto si predstavuje nebeského Otca ako zúrivého, hnevom blčiaceho sudcu, kým Pán Ježiš Ho tíši a láskavo sa Mu prihovára, aby Ho upokojil. Je to komické? No i takto si mnohí kresťania predstavujú Boha, ktorý na pôde Starej zmluvy neraz tvrdo súdi a trestá a preto sa radšej modlia iba k dobrému Pánovi Ježišovi.

Ak je však láskavý Pán Ježiš, je láskavý i Jeho a náš Otec. Ak Pán Ježiš chce, aby sme boli spasení, chce to aj Otec. Ak nám Pán Ježiš odpúšťa, odpúšťa nám i Otec.

Poznávajme teda nebeského Otca a budujme si s Ním úprimný vzťah dôvery a lásky. Práve tento láskyplný vzťah sa stane našim záchranným kolesom vždy, keď budeme myslieť na smrť, no hlavne vtedy, keď sa tá smrť naozaj priblíži. S Nebeským Otcom a Priateľom – Ježišom Kristom sa jej už naozaj netreba báť.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Fikcia o koronavíruse
Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 1

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.05 sekúnd