ŠTEFAN KISS

Obsah

· Úvodná stránka

Súkromie a záľuby:

· O MNE A MOJEJ RODINE
· HUDBA
· TEXTY PIESNÍ (22)
· POČÍTAČE (19)
· HRY PRE NEVIDIACICH (6)
· NAŠA ALOE (3)
· PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)
· ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)
· KONTAKT

Práca:

· AUDIOARCHÍV
· DIELA (11)
· KÁZNE (60)
· ZAMYSLENIA (110)
· PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Súkromné kanály:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Kanály Kissoft:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

· ENGLISH
GERMAN
ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je štvrtok, 21. októbra 2021 22:48

Meniny má:
na Slovensku - Uršula
v Čechách - Brigita
vo Fínsku - Ursula
vo Francúzsku - Céline Ursule
v Maďarsku - Orsolya
v Nemecku - Clementine Ursula
v Poľsku - Urszuli Hilarego
v Španielsku - Griselda Ursula
vo Švédsku - Birger Börje
v Taliansku - Gaspare

Myšlienka dňa

Sklamať sa nie je taká hanba ako nedôverovať.

Posledné články z rubriky

Aloe vera
·   Aloe Vera First a Gelly[ 10522 čitateľov ]
·   Prvá skúška[ 5711 čitateľov ]
·   Prečo aloe a Forever?[ 5748 čitateľov ]

Kto je práve tu?

Momentálne je 15 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Čo nám prinesie nový rok


Autor: admin - Sobota, 01.01. 2011 - 00:00:00


Ľudia vždy túžili poznať javy okolo seba, spoznať tajomstvá sveta, prísť na koreň záhadám, ktorým nerozumeli. Vraví sa, že práve táto ľudská zvedavosť a túžba po poznaní bola a je hnacou silou vývoja ľudskej civilizácie a že práve vďaka nej sme ako ľudia pokročili a dostali sa na dnešnú úroveň. A bude to zrejme aj pravda, avšak len do určitej miery. Ľudia totiž poznávali a aj mnoho spoznali, no iba veci poznateľné – zákonitosti sveta či prírody. Ostáva však mnoho iných vecí, ktoré sú a aj ostanú ľudskému poznaniu skryté. Je to hlavne Božia vôľa a naša budúcnosť. Ľudia ich však predsa chceli poznať a preto sa už v dávnych časoch stretáme s rôznymi metódami a praktikami, ktoré by vraj mali odhaliť tajomstvá budúcnosti. Tajomné magické rituály, veštenia či čítanie z hviezd mali za cieľ iba jedno – spoznať, čo prinesie zajtrajší deň či budúci rok.

Izraelci neboli iní a ľudia v dobe Ježišovej takisto nie. Učeníci vedeli, že ich majster je mimoriadny človek, Peter Ho dokonca sám nazval Božím Synom. Preto Mu okrem iného položili raz aj otázku, ako to bude v budúcnosti. Chceli vedieť čo sa bude diať so svetom, s ich národom a ich mestom. A Ježiš im opísal hrôzyplný výjav skazy mesta Jeruzalem i celého sveta. Hovorí o vojnách, hlade a more vo svete, hovorí o ľudskej bezmocnosti voči živlom a o ľudskom strachu pred pohybujúcimi sa nebeskými telesami. Zmocňuje sa nás strach, keď o tom všetkom počúvame. No On svoje slová končí povzbudením: „Keď sa všetko toto stane, vy sa nebojte. Vzpriamte hlavy. Nebo i zem sa pominú ale moje slovo nikdy nepominie.“ Pán Ježiš nikdy vo svojich slovách ani len nenaznačil, že by utrpenia sveta nemali zasiahnuť kresťanov. Poukazuje však na seba a na svoje slovo ako na toho, kto v takýchto chvíľach má moc poradiť a pomôcť.

My dnes stojíme na prahu niečoho nového - neznámeho. Chceli by sme vedieť, čo nám tento rok prinesie v našom osobnom živote, v našej rodine i v našej spoločnosti. Od roku 1990 je každý 1. január opradený pesimistickými prognózami o tom, ako sa situácia zhorší, ako bude život ťažší a ako veľa v tom novom roku stratíme. Prežili sme už niekoľko takýchto začiatkov nového roka a predsa by sme spätne hodnotili každý ten rok inak. Neboli všetky dobré a neboli všetky zlé.

Možno aj tento rok prinesie nejakú stratu, možno sa budeme musieť niečoho vzdať, niečo opustiť, s niečím sa rozlúčiť, no možno aj niečo získame, niekoho stretneme a na niečom zbohatneme. Podrobnosti nepoznáme. Ale už teraz máme ponuku Božieho slova, ktoré vždy rovnaké a nemenné bude s nami. A pod tým pojmom „Božie slovo“ si nepredstavujme len text, napísaný v Biblii ale Boha samého, lebo Božie slovo je živé slovo, mocné slovo, konajúce slovo v Bohu samom.

Často mám pocit, že Boh nám dáva do rúk zbrane a možnosti, ktoré ani nevyužívame alebo nevieme využívať. Božie slovo je jednou z nich. Apoštol Pavel nazýva Božie slovo mečom a našu vieru štítom. To sú mocné zbrane, ktoré v minulosti tvorili základ každej výzbroje bojovníka. Ony sú mocné avšak iba vtedy, ak ich máme pri sebe a používame ich.

Preto namiesto pochybných predsavzatí dajme si do tohto roku sľub, že budeme každodenne vyzbrojení Božím slovom. Položme svoju Bibliu na viditeľné miesto v našom dome, aby sme na ňu nezabúdali ale aby bola prirodzenou súčasťou nášho dňa. Začnime alebo ukončime deň prečítaním veršíka z nej. Zadovážme si biblické čítanie na každý deň a pravidelne ho otvárajme a čítajme. To nie sú prázdne rituály ale vyzbrojovanie sa do boja života.

Zbrane Božieho slova sú mocné, možno práve preto sa diabol tak úporne snaží, aby sme o nich pochybovali, zabúdali na ne alebo ich nepoužívali. Pri mnohých ľuďoch – aj kresťanoch – sa mu to darí. Ale my buďme Kristovi. Pamätajme na slová, ktorými Pán Ježiš zakončil opis budúcnosti – Moje slovo nikdy nepominie. A vstúpme do tohto roku síce s neistotou voči udalostiam v našom živote, ale s istotou voči Božiemu slovu a Bohu samému, ktorý nás všetkým bezpečne prevedie.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Fikcia o koronavíruse
Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd