ŠTEFAN KISS

Obsah

· Úvodná stránka

Súkromie a záľuby:

· O MNE A MOJEJ RODINE
· HUDBA
· TEXTY PIESNÍ (22)
· POČÍTAČE (19)
· HRY PRE NEVIDIACICH (6)
· NAŠA ALOE (3)
· PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)
· ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)
· KONTAKT

Práca:

· AUDIOARCHÍV
· DIELA (11)
· KÁZNE (60)
· ZAMYSLENIA (110)
· PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Súkromné kanály:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Kanály Kissoft:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

· ENGLISH
GERMAN
ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je nedeľa, 13. júna 2021 19:54

Meniny má:
na Slovensku - Anton
v Čechách - Antonín
vo Fínsku - Raila Raili
vo Francúzsku - Antoine
v Maďarsku - Anett Antal
v Nemecku - Anton Bernhard Antonius
v Poľsku - Lucjana Antoniego
v Španielsku - Antonio de Padua Antonia Joel Andoni
vo Švédsku - Aina Eila
v Taliansku - Antonio

Myšlienka dňa

Rovnako ako karabína, rovnako ako guľomet a dýka, aj poézia je zbraňou ľudu.

Posledné články z rubriky

Aloe vera
·   Aloe Vera First a Gelly[ 10361 čitateľov ]
·   Prvá skúška[ 5545 čitateľov ]
·   Prečo aloe a Forever?[ 5576 čitateľov ]

Kto je práve tu?

Momentálne je 25 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Aloe Vera First a Gelly


Autor: admin - Nedea, 19.10. 2008 - 02:28:47
Čo nás to vlastne vytrhlo z kiahní?

Vodička, ktorú manželka priniesla domov sa nazýva Aloe First. Slovo „first“ znamená po anglicky „prvý“ a skutočne ide o sprej prvej pomoci, ktorý som pred aprílom 2007 nepoznal, no dnes tvrdím, že by mal byť v každej domácnosti na svete. Aloe First obsahuje vysoké percento stabilizovaného Aloe Vera gélu, Alantoín, včelí propolis (čo je prírodná antibiotická látka) a okrem toho extrakty z nechtíka, myšieho chvosta, tymiánu, rumančeka, púpavy, eukalyptu, mučenky, šalvie, ďumbiera, boráka a santalového dreva.

Vďaka tomuto zloženiu má First neskutočne široké možnosti využitia. Je dodávaný vo fľaške s rozprašovačom, takže ho možno veľmi pohodlne aplikovať na rôzne miesta na tele v každej situácii. Zistili sme, že First veľmi upokojí pokožku po spálení slnkom, je vhodným prostriedkom na osvieženie pokožky pri odličovaní ale veľmi účinne ju upokojí aj po holení či depilácii.

Veľmi živo si spomínam na výlet do Vysokých Tatier, ktorý  sme absolvovali v lete 2007. Ako to už na výletoch chodí, každý je veselý a užíva si voľna a krásy. Naše deti tiež. Radovali sa, behali, naháňali a tak si nevšimli, že pri kraji cesty, po ktorej šli, rastie žihľava. Náhoda chcela, že sa ocitli na zemi, no nie na ceste po ktorej šli, ale rovno v žihľave. Keďže obaja mali šortky a tričká s krátkymi rukávmi, odniesli si to všetky končatiny. Reakcia organizmu nedala na seba dlho čakať a o pár minút si mohli všetci okoloidúci vychutnávať intenzívny detský dvojhlasný vreskot. Nečudoval som sa im, veď spadnúť do žihľavy nie je vôbec príjemné. Našťastie mi ale zišlo na um, že máme v taške First. Manželka ho hneď vytiahla a postihnuté miesta postriekala. Deti sa nevedia pretvarovať a v takýchto situáciách (keď ide o bolesť) už vôbec nie. Nebolo preto dôvodu neveriť im, keď po necelej minúte obaja stíchli a tvrdili, že ich nič nepáli a nebolí. Rovnaký efekt sme dosiahli aj pri Rastíkovi, ktorého v to isté leto uštipla osa. Plač, ktorý pomaličky naberal na intenzite prestal, keď sme postihnuté miesto ošetrili Firstom. Rovnako sme ho použili aj vtedy, keď to naše deti prehnali so slnením sa a po letnom kúpaní večer nariekali, že ich bolia plecia a chrbát. First ich príjemne ochladil a navyše pokožku upokojil tak, že nebolo viac treba nič riešiť.

Dostala sa k nám však informácia, že nakoľko je First prírodného pôvodu, možno ho použiť aj vnútorne pri bolestiach hrdla, nádche, problémoch s uchom či okom. Ochutnal som špičkou jazyka First a hneď som vedel, že „toto“ si do hrdla určite nikdy nenastriekam. Veď doma vždy boli nejaké tie „cmúľacie cukríky“, ktoré sme vo veľkom kupovali a cmúľali, keď nás bolelo hrdlo. Málokedy síce pomohli, ale aspoň sme mali pocit, že niečo robíme preto, aby sme predišli antibiotikám. Prišiel však deň, keď moju manželku skutočne rozbolelo hrdlo. Statočne siahla po Firste a vyhlásila, že „ona to teda skúsi“. Všetci sme s napätím očakávali výsledok a keď na druhý deň tvrdila, že hrdlo ju už nebolí, pochyboval som, či to nie je iba maskovací manéver. Nemal som dôvod neveriť jej, no predsalen... Dôveruj, ale preveruj! A tak keď rozbolelo hrdlo mňa, povedal som si, že to overím sám. A skutočne. Po niekoľkých strekoch som pocítil príjemnú úľavu, ktorá síce netrvala dlho. Po hodine sa hrdlo začalo znovu hlásiť. Avšak jednou z veľkých výhod Firstu je práve to, že je prírodného pôvodu a možno ho teda aplikovať kedykoľvek a v akýchkoľvek dávkach. Nie je potrebné čakať na 6 alebo 8 hodinové intervaly ako pri antibiotikách a ani pri častej aplikácii sa neminie tak rýchlo ako „cmúľacie cukríčky“, ktorých človek dostane za kopu peňazí tak možno 10. Keď sa teda moje hrdlo začalo znovu ozývať, opäť som ho pokropil Firstom a takto to pokračovalo celý deň. Na druhý deň sa hrdlo ozývalo menej a na tretí deň som First mohol odložiť.

Táto skúsenosť nie je jediná, pretože odvtedy u nás doma berieme First do ruky hneď, ako náhle niekto z nás pocíti škrabanie v hrdle, pálenie v oku, bolesť v uchu či začne smrkať a kýchať. Zásadou číslo 1 je, že First treba aplikovať ihneď ako sa objavia prvé príznaky. Tak je najvyššia šanca, že prichádzajúci problém „odplašíme“ už v jeho zárodku a budeme v boji úspešní.

Dnes sme veľmi radi, že máme doma First a našu radosť znásobujú dobré skúsenosti tých, ktorým sme First odporučili a dodali.

Aloe First sa dodáva vo fľaši, ktorá obsahuje 473 ml Firstu. Možno však dokúpiť aj malé fľaštičky, do ktorých potom človek First preleje a môže ho decentne nosiť v kabelke či vo vrecku saka. Tak sa stalo u nás bežným, že každý má svoju fľaštičku – manželka v kabelke, deti v školskej taške. A kedykoľvek príde napríklad Naša dcérka v škole k zraneniu, sama vie, že ako prvé môže vziať First a oškreté kolienko či ruku ošetriť.

V tube, ktorú ešte moja manželka priniesla v čase našich ovčích kiahní sa nachádzalo tzv. Aloe Vera Gelly. Je to želé, ktoré obsahuje 100% stabilizovaného Aloe Vera gélu. Veľmi zjednodušene by sa dalo povedať, že potrieť pokožku Aloe Vera Gellym je to isté ako vziať list Aloe Vera a vytlačiť si jeho dužinu a šťavu na telo.

Keďže Gelly je čistý výťažok z listu Aloe Vera bez akýchkoľvek ďalších prísad (okrem prírodných stabilizátorov), jeho účinky sú prekvapujúce. Prvýkrát sme jeho silu spoznali pri ovčích kiahňach, kde dokázalo našu pokožku upokojiť tak, že napriek prítomnosti kiahní nesvrbela. Gelly preniká hlboko do pokožky a jeho upokojujúci efekt sa tak zvyšuje. Dalo by sa povedať, že ho možno aplikovať ako doplnok k Aloe Vera Firstu. V prípadoch, kedy sa naša pokožka spáli, obarí, podráždi alebo zapáli, poskytne jej Aloe Vera First prvú pomoc. Nakoľko ale ide o vodičku, táto rýchlo vsiakne do pokožky a jej účinok je krátkodobý. Preto je v týchto prípadoch vhodné po nastriekaní Firstu postihnuté miesto natrieť Gellym, ktoré na danom mieste vytvorí jemnú ale trvácnejšiu vrstvu. Vstrebávanie trvá dlhšie a predlžuje sa aj účinok Aloe Vera. Nakoľko však pokožka absorbuje bezo zvyšku všetko Gelly, neostane vôbec nič, čo by zašpinilo košeľu či pyžamo. O tom sme sa v čase kiahní tiež presvedčili.

Aloe Vera Gelly možno použiť pri poraneniach kože, spáleninách, vyrážkach. Možno ním jemne potrieť zapálené ďasná a vytvoriť tak na nich dlhopôsobiaci liečivý film, možno ho aplikovať zvonka i vnútorne v prípade gynekologických problémov, dokonca podaktorí tvrdia, že je jedinečným lubrikantom.

Od čias našich kiahní máme vždy doma fľašku Firstu a tubu Gelly. Aplikujeme ich spravidla spolu – First ako prvú pomoc a dezinfekčnú látku (obsahuje antibiotický propolis) a Gelly ako povrchovú vrstvu. Skúseností, ktoré sme za ostatný rok nadobudli bolo veľa. Ich rozprávanie by zabralo veľa času. No spravidla mali vždy problém na začiatku a radosť z víťazného boja pomocou Aloe Vera na konci. Preto sme – povzbudení dobrými skúsenosťami – siahli aj po ďalších produktoch FLP.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Aloe vera

Prvá skúška
Prečo aloe a Forever?

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 4.33
Hlasov: 6

Veľmi dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.05 sekúnd