ŠTEFAN KISS

Obsah

· Úvodná stránka

Súkromie a záľuby:

· O MNE A MOJEJ RODINE
· HUDBA
· TEXTY PIESNÍ (22)
· POČÍTAČE (19)
· HRY PRE NEVIDIACICH (6)
· NAŠA ALOE (3)
· PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)
· ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)
· KONTAKT

Práca:

· AUDIOARCHÍV
· DIELA (11)
· KÁZNE (60)
· ZAMYSLENIA (110)
· PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Súkromné kanály:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Kanály Kissoft:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

· ENGLISH
GERMAN
ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je nedeľa, 14. augusta 2022 11:50

Meniny má:
na Slovensku - Mojmír
v Čechách - Alan
vo Fínsku - Kanerva Onerva
vo Francúzsku - Evrard
v Maďarsku - Marcell
v Nemecku - Athanasia Maximilian Meinhard Eberhard
v Poľsku - Alfreda Euzebiusza
v Španielsku - Atanasia
vo Švédsku - William Bill
v Taliansku - Massimiliano

Myšlienka dňa

Kto nemá jediného priateľa, nezaslúži si, ahy žil.

Posledné články z rubriky

Anglické texty
·   Mississippi[ 4708 čitateľov ]
·   Thank you for the music[ 4645 čitateľov ]
·   The winner takes it all[ 4101 čitateľov ]

Kto je práve tu?

Momentálne je 27 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

JoyToKey

Program na ovládanie počítača joystyckom
Popis

Dnes Vám namiesto hry prinášam tip na zaujímavú aplikáciu, ktorá Vám umožní hrať de facto všetky audiohry joystyckom, aj keď preň samotné hry nemajú podporu.
Ide o program JoyToKey od autora JTK. Program Vám umožní vytvoriť si vlastnú konfiguráciu, v ktorej jednotlivým prvkom joystycku priradíte príkazy klávesnice. Ak napríklad hráte hru Zero Sight, jednoducho pripojíte k počítaču Váš joystyck a nastavíte, že pohyb páky vľavo, vpravo hore a dolu sa má rovnať stlačeniu šípky vľavo, vpravo, hore a dolu, joystyckové tlačidlo 1 sa má rovnať stlačeniu plus na klávesnici, tlačidlo 2 na joystycku sa má rovnať stlačeniu mínus, tlačidlo 3 písmenu W a tak ďalej. Po spustení samotnej hry už len budete stláčať tlačidlá joystycku a hýbať pákou a hra bude reagovať presne tak, ako keby ste stláčali na klávesnici priradené klávesy.
Program umožňuje vytvoriť aj viac konfigurácií, takže môžete mať jednu pre Zero Sight, inú pre Super Egg Hunt, zasa inú pre Santa Claus a podobne. Program JoyToKey dokáže dokonca konfigurácie automaticky prepínať podľa toho, v akom okne sa práve nachádzate.

Domovská stránka programu je JoyToKey. Tu nájdete aj odkaz na stiahnutie. Program je v angličtine. Ak si ale stiahnete priamo z mojej stránky súbor JoyToKey_en.zip, nájdete v zip balíčku aj slovenský preklad dokumentácie, ktorá je viac ako stručná, no predsalen Vám poskytne informácie, ktoré v angličtine v pôvodnom readme.txt súbore napísal sám autor.

Program je shareware, takže ho môžete slobodne skúšať a testovať bez väčších obmedzení. Po vyskúšaní si môžete kúpiť licenciu za 7 dolárov. Odkaz na stránku pre zakúpenie nájdete v slovenskom preklade dokumentácie, alebo priamo v programe.

Aby ste nemali s programom problémy, ponúkam Vám už teraz zopár pokynov na jeho uvedenie do prevádzky.

Ako na to

Program nie je potrebné inštalovať, takže po stiahnutí zip balíčka ho iba rozbaľte, pripojte joystyck a spusťte súbor JoyToKey.exe. Na obrazovke sa objaví zoznam, ktorý bude mať iba jednu položku a to Profile1. V tomto zozname budete neskôr vidieť všetky svoje vytvorené profily a vybratím ktoréhokoľvek z nich šípkou bude tento hneď aj aktívny. Po stlačení tabulátora nájdete tlačidlá Create, Rename, Copy a Delete. Tieto všetky slúžia na prácu s profilmi, ktoré teda môžete vytvárať, premenovávať, kopírovať a mazať.

Stlačte tlačidlo Create a do políčka, ktoré sa objaví, napíšte názov Vášho prvého profilu, napr. Pokus. Potvrďte enterom. V úvodnom zozname profilov pribudne nová položka - Pokus. Nastavte ju šípkou a odteraz bude tento profil aktívny a akékoľvek zmeny budú uložené do tohto profilu.

Druhou úlohou je priradiť jednotlivým tlačidlám joystycku príkazy klávesnice. Stláčajte tabulátor, kým nenájdete zoznam s prvou položkou Styck1 disabled. Tento zoznam si šípkou hore a dolu prezrite. Nájdete tu všetky podporované prvky joystycku ako sú páky (styck) a tlačidlá (buttons). Bežne má joystyck jednu alebo dve páky (styck) a tlačidlá (buttons), ktorých môže byť až 32, no nemusí to tak byť, Váš joystyck môže mať pokojne aj 6 alebo 8 tlačidiel.

Šípkou hore a dolu zvoľte prvok joystycku, ktorému chcete priradiť úlohu, napríklad nájdite položku button1 teda tlačidlo1. a stlačte enter. Objaví sa okno, v ktorom sa nachádza niekoľko prvkov ako je tlačidlo OK, Cancel, Clear a je tu tiež editačné políčko pre zadanie príkazu z klávesnice. Po zobrazení okna stojí kurzor presne v tomto políčku, takže pre jednoduché priradenie príkazu nemusíte urobiť nič, len stlačiť klávesu, ktorá sa má stlačiť pri stlačení tlačidla 1 na joystycku. Stlačte napríklad enter. Program Vašu akciu zaregistruje a vyžiada si potvrdenie klepnutím na OK. Potvrďte a okno zmizne. Ocitnete sa v zozname prvkov joystycku, ale pri tlačidle button1 už budete mať uvedené "enter". To znamená, že po stlačení tlačidla 1 na joystycku sa akoby stlačí enter na klávesnici.
Presuňte sa na tlačidlo 2 a skúste mu priradiť klávesu escape. Je to jednoduché - na položke button2 dáte enter, potom stlačíte escape a potvrdíte OK. Položka zoznamu sa zmení na Button2 - escape.
Takto môžete pokračovať ďalej a priraďovať tlačidlám joystycku rôzne príkazy klávesnice. Priraďte napríklad prvým štyrom položkám zoznamu styck1 šípky vľavo, vpravo, hore a dolu a vyskúšajte.
Samozrejme, okamžite po priradení sú všetky tlačidlá funkčné a reagujú kdekoľvek v systéme, takže joystyckom môžete aj prechádzať a potvrdzovať položky ponuky Štart alebo čokoľvek iné.

Program má aj mnoho ďalších pokročilejších funkcií. Môžete ním napríklad simulovať pohyb a klikanie myši, alebo definovať viac príkazov, než máte reálnych tlačidiel na joystycku a to vďaka virtuálnym joystyckom. Viac sa dozviete v súbore Citajma.txt, ktorý je súčasťou inštalačného balíčka, stiahnutého z odkazu vyššie.

Verím, že Vás tento tip poteší a urobí Vám pri hraní radosť.

Copyright © ŠTEFAN KISS
Všetky práva vyhradené

Publikované: 25.05. 2015 (1991 čitateľov)

[ Späť ]
Zdielaj na FaceBooku
ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd