ŠTEFAN KISS

Obsah

· Úvodná stránka

Súkromie a záľuby:

· O MNE A MOJEJ RODINE
· HUDBA
· TEXTY PIESNÍ (22)
· POČÍTAČE (19)
· HRY PRE NEVIDIACICH (6)
· NAŠA ALOE (3)
· PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)
· ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)
· KONTAKT

Práca:

· AUDIOARCHÍV
· DIELA (11)
· KÁZNE (60)
· ZAMYSLENIA (110)
· PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Súkromné kanály:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Kanály Kissoft:

· FACEBOOK
· YOUTUBE

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

· ENGLISH
GERMAN
ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je štvrtok, 20. januára 2022 12:52

Meniny má:
na Slovensku - Dalibor
v Čechách - Ilona
vo Fínsku - Henna Henni Henriikka
vo Francúzsku - Fabien Sébastien
v Maďarsku - Fábián Sebestyén
v Nemecku - Fabian Sebastian Elisabeth Ursula Jakob
v Poľsku - Fabiana Sebastiana
v Španielsku - Fabián
vo Švédsku - Fabian Sebastian
v Taliansku - Sebastiano

Myšlienka dňa

Milovať znamená žiť životom toho, koho miluješ.

Posledné články z rubriky

Príbehy zo života
·   Rastík začal nový školský rok[ 4209 čitateľov ]
·   Grazie Danka[ 4034 čitateľov ]
·   Lavica pre Rastíka[ 3951 čitateľov ]

Kto je práve tu?

Momentálne je 26 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Strašidelný zámok

Napínavá textová hra o hľadaní strašidla v tajuplnom zámku.
Popis

Hrali ste niekedy na počítači takzvané textové hry? Boli to hry, kde nebola žiadna grafika, žiadne bojové akcie, ani žiadne simulácie letov, striel alebo pretekov. Bol to príbeh, ktorý ste rozvíjali pomocou textových príkazov: otvor dvere, vezmi pero, choď na západ. Pred Vami sa odvíjal scenár, ktorý, ak ste vedeli správne dešifrovať, Vás previedol zaujímavým a napínavým dobrodružstvom.

Ja som pred mnohými rokmi takéto hry hrával na mojej Eureke A4. Bol to malý počítačík pre nevidiacich, nemal obrazovku iba reproduktor a tak textové hry boli preň ako stvorené. Aj ich v tom čase mnoho vzniklo a vyrástla na nich celá generácia zrakovo postihnutej obce.

Keď sa nedávno začal o tieto hry zaujímať môj syn (mimochodom, tie z Eureky si môžete už dnes zahrať aj vo Windows vďaka Markovi Susčíkovi a jeho Projektu, v ktorom previedol tie najlepšie hry z Eureky A4 do počítača), a videl som s akým nadšením hľadá stratený šperk či zmiznutých vedcov, veľmi sa mi po starých textovkách zacnelo.

Pre svoje vlastné potešenie, ako aj, priznávam, pre potešenie môjho syna, som vytvoril zbrusu novú a dizajnom predsa starú textovku.

Technicky je úplne nenáročná, netreba ju inštalovať, stačí stiahnuť a spustiť. Hrať ju môžete s hlasovým odčítačom Jaws, NVDA, Winmonitor, ale pokojne aj bez neho. Obsahuje iba políčko, kam píšete príkazy a druhé, kde sa vypisuje, čo sa po vykonaní Vášho príkazu stalo. Tieto reakcie sú vždy čítané aj hlasom, takže do poľa s výpisom sa netreba vždy prepínať.

Obsahovo ide o nie celkom jednoduchú úlohu. V neďalekom kaňone stojí starý dom, ktorý kedysi dávno postavil slávny filmový herec. Ten pred rokmi zomrel za záhadných okolností a v dome odvtedy straší. Vraj jeho duch. Banka vypísala mastnú odmenu pre toho, kto dokáže, že tam žiadne strašidlá nie sú, alebo kto vypátra, čo je za záhadnými javmi, ktoré sa v zámku dejú. Nikto tam totiž nevydržal ani jednu noc. Počuť tam zvláštne výkriky, smiech, objavuje sa tam desivá hmla, hrá dávno pokazený organ. Myslíte, že by ste zvládli tú neľahkú úlohu a zistili, čo za tým všetkým je?

Čo je nové?

Na žiadosť mnohých hráčov obsahuje verzia 2 iba jedno malé, zato však významné vylepšenie - umožňuje ukladať stav hry. V ktorejkoľvek situácii môžete napísať príkaz "ulož" a hra bude uložená do súboru s príponou game. Tento súbor bude uložený do priečinka, kde je aj samotná hra.Po každom spustení hry program overí, či sa v priečinku nachádza uložená hra. Ak ju nájde, ponúkne Vám v hlavnom menu možnosť hrať uloženú hru (F3). Ak ju nenájde, ponúkne iba možnosť hrať od začiatku (F11).

Download

Hra Strašidelný zámok je freeware textová hra a môžete si ju zdarma stiahnuť tu

Ak ju budete hrať s odčítačom Jaws, Winmonitor alebo bez odčítača, nepotrebujete k nej nič iné a môžete ju rovno spustiť. Ak by ste ju chceli hrať s odčítačom NVDA a nastaviť ju tak, aby Vám program svoje hlásenia hovoril priamo cez NVDA, je potrebné stiahnuť ešte súbor nvdaControllerClient32.dll, ktorý po stiahnutí vložte do toho istého priečinka, kde je umiestnená hra. Po spustení hry a stlačení F8 je potom možné vybrať z ponuky aj NVDA.

Verím, že Vám táto hra prinesie potešenie, zábavu a príjemný zážitok. Nič v nej nie je výsledkom náhody. Ak sa dostanete do problémov, je to len preto, že ste niekde niečo urobili zle.

Prajem Vám veľa šťastia a trpezlivosti.


Moje programy nájdete aj na Facebooku pod značkou Kissoft.

Kliknite na
facebook.com/kissoftsoftware a dajte like.Copyright © ŠTEFAN KISS
Všetky práva vyhradené

Publikované: 20.04. 2014 (4321 čitateľov)

[ Späť ]
Zdielaj na FaceBooku
ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd