ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (47)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 202 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je streda, 12. decembra 2018 18:52

Meniny má:
na Slovensku - Otília
v Čechách - Simona
vo Fínsku - Tuovi
vo Francúzsku - Chantal
v Maďarsku - Gabriella
v Nemecku - Johanna Vizelin Hartmann Dietrich
v Poľsku - Dagmary Aleksandry
v Španielsku - Chantal Guadalupe
vo Švédsku - Alexander Alex
v Taliansku - Corrado

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Príbehy zo života
·   Rastík začal nový školský rok[ 2991 čitateľov ]
·   Grazie Danka[ 2715 čitateľov ]
·   Lavica pre Rastíka[ 2637 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 10 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Superstar v nebi


Autor: admin - Streda, 19.03. 2008 - 12:15:21
február 2005

Slovenskom momentálne hýbe populárna televízna reality show – Slovensko hľadá superstar. Sledovať túto reláciu bolo od začiatku veľmi zaujímavé. Na prvé konkurzy prišli naozaj všelijakí ľudia. Boli tam takí, ktorí všetko brali športovo a hovorili si, že o nič nejde, ale boli aj takí, čo už prvý neúspech vzali tragicky, pretože od toho očakávali príliž veľa. Pritom vtedy naozaj ešte o nič nešlo. Ale teraz...

Teraz už ide o veľa. Dostali sme sa do fázy finálových večerov, kedy spomedzi 11 finalistov každý piatok musí jeden odísť. Ide do tuhého. A pôjde stále viac. Tým viac, čím menej bude súťažiacich.

Je veľmi napínavé počúvať spev finalistov a hádať, kto bude dnes ten „smoliar“ – kto bude musieť z kola von. Je tiež napínavé  čakať na výsledok. Ale ja som si nedávno pri sledovaní vyhodnotenia povedal, že sa skúsim na vec pozrieť očami finalistov. A zrazu som sa ocitol v inom svete. Bol som v preplnenej hale NTC v Bratislave. Mal som za sebou spevácky výkon. Celkom sa mi vydaril. Ak by náhodou nebol aj nejako extra špičkový, aspoň nebol najhorší. Mal by som prejsť. Ale človek nikdy nevie. Aha, vyhodnotenie sa už začína. Moderátori zdravia divákov. Publikum tlieska. Už sa to začne. Moderátori postupne volajú k sebe mojich kolegov. Páni, to je stres. )Ale zatiaľ každý prešiel. Zatiaľ. Jeden neprejde. Kto to bude? Teraz Adela oslovila mňa. Idem k nej. Pýta sa ma, ako sa hodnotím. Odpovedám ležérne, lebo verím, že ešte nás napínali dosť krátko na to, aby som neprešiel. Dokončím odpoveď a čakám, že ma pošlú medzi víťazov. Ale nie. Kážu mi vrátiť sa späť. Prečo??? Idem. Ale zneistilo ma to. Jasné. Môže to byť aj taktika na vyhecovanie. Možno len napínajú. Ale môže to znamenať aj... Nie. Radšej to nechcem domyslieť. Prečo ma neposlali medzi víťazov? Mohol som to už mať z krku. Hentí sa tam radostne usmievajú. Ľahko im je, keď už vedia, že prešli. Do kelu. Dokedy to ešte budem znášať? Moderátori to ešte stále naťahujú. Ale už ma nezavolali. A ešte stále nevieme, kto vypadne. Len aby som prešiel. Ak by som náhodou vypadol, znamenalo by to koniec. Definitívny. Späť cesta nemožná. Už nikdy by som nemohol zaspievať na tomto pódiu, pred 1500 divákmi a pred televíznymi kamerami. Nie. Nechcem vypadnúť. ... ... Uff! Konečne padlo meno vypadávajúceho. Je to kamoš vedľa mňa. Škoda. Je mi ho ľúto. Ale čo už. Niekto vypadnúť musí. Hlavne že som prešiel. Hurá. Konečne sa môžem aj ja uvoľniť a spokojne usmiať. Ale keď si predstavím, že o týždeň to budem prežívať zase... No to bude až o týždeň. Zatiaľ sa trochu potešme.

Nebolo to jednoduché. Poriadne nervy prežíva určite ten, kto čaká na ortieľ. Prešiel som, alebo nie? A ťažšie je tomu, pre koho ide fakt o veľa. Ako v superstar, kde už ide o veľa. Ale o veľa ide aj nám, keď hovoríme o Bohu. Ide o život. A vyhodnotenie v superstar mi veľmi nápadne pripomína situáciu, ktorú opísal už Pán Ježiš. Nože, ako to píše?

„Keď Syn človeka príde vo svojej sláve a všetci anjeli s Ním, posadí sa vtedy na trón svojej slávy. I zhromaždia sa pred Neho všetky národy; a oddelí ich, ako pastier oddeľuje ovce od kozlov, a postaví si ovce sprava, kozlov však zľava. Vtedy povie Kráľ tým na pravici: Poďte, požehnaní môjho Otca, prijmite ako dedičstvo kráľovstvo, ktoré vám je pripravené od stvorenia sveta.“

 (Matúš 25, 31-34)

Tak ako? Viete si predstaviť tie nervy finalistu superstar v nebi? Aj tam budeme stáť a čakať, kto prejde a kto nie. Aj tam pôjde o veľa. Aj tam bude cesta späť nemožná. S tým rozdielom, že kto neuspeje v superstar, môže žiť ďalej. Síce nebude hviezdou, ale môže pokračovať vo svojom živote. V nebi to nebude možné. Tam prejsť bude znamenať žiť. A neprejsť bude znamenať absolútny a definitívny koniec všetkého. Teda aj života.

Stojí asi za to, pripraviť sa na toto nebeské vyhodnotenie. Naše šance prejsť totiž stúpajú úmerne s tým, ako  vážne berieme Ježiša Krista a Jeho smrť na kríži. S pomocou Ježišovou si teda nebeské víťazstvo možno poistiť. Chcete prejsť?


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd