ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (47)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 202 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je piatok, 21. septembra 2018 07:01

Meniny má:
na Slovensku - Matúš
v Čechách - Matouš
vo Fínsku - Mervi
vo Francúzsku - Déborah Jonas Matthieu Mélissa
v Maďarsku - Máté Mirella
v Nemecku - Matthäus Debora Jonas
v Poľsku - Jonasza Mateusza
v Španielsku - Mateo Mauricio
vo Švédsku - Ellen Elly
v Taliansku - Matteo

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Aloe vera
·   Aloe Vera First a Gelly[ 7515 čitateľov ]
·   Prvá skúška[ 3817 čitateľov ]
·   Prečo aloe a Forever?[ 4450 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 7 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Pozdrav na dovolenku


Autor: admin - Streda, 19.03. 2008 - 11:51:55
august 2004

Boli ste už niekedy pri mori? Iste, niekoho more láka a fascinuje, iný zasa dá prednosť radšej horám alebo vlastnej záhrade. Každý si svoju dovolenku predstavuje inak. Ja som bol pri mori prvýkrát v roku 1999 a svoje prvé stretnutie s týmto „živlom“ priraďujem k svojim najsilnejším a najnezabudnuteľnejším zážitkom.

Bola to naša svadobná cesta. Brali sme len toľko vecí, aby sme dodržali hmotnosť predpísanú leteckou spoločnosťou, no v našej batožine nechýbala Biblia. Nemali sme žiadne iné knihy, žiadne „čítanie na každý deň“, preto sme si povedali, že Bibliu budeme čítať vždy tam kde sa otvorí. Hneď v prvý večer, hneď ako sme sa ubytovali, skôr než sme začali hľadať pláž, zalistovali sme v Biblii a tá sa nám otvorila na týchto slovách:

„Poďte, plesajme Hospodinovi, jasajme zvučne skale našej spásy! Predstúpme pred Neho s poďakovaním, zvučne Mu jasajme chválospevy! Lebo Hospodin je veľký Boh a nad všetkými bohmi veľký Kráľ. V jeho rukách sú hlbiny zeme, Jeho sú vrchov končiare. Jeho je more - On ho učinil; aj pevnina, čo Jeho ruky utvorili. Vojdite! Padnime a klaňajme sa, pokľaknime pred Hospodinom, svojím Tvorcom! Lebo On je náš Boh, my ľud Jeho pastvy a ovce Jeho ruky. Kiežby ste počuli dnes Jeho hlas!“ (Ž 95, 1-7)

Rozumiete o čo ide? Keby som tieto slová čítal sediac na lavičke pred Dimitrovkou v Bratislave, alebo dýchajúc pravý nefalšovaný krupinský smog, možno by ma neupútali natoľko, ako keď mi ich Boh pripomenul na brehu egejského mora (údajne najčistejšieho na svete) a to prv ako som ho vôbec uzrel.

Doslova som cítil, akoby sa ma Boh pýtal: „Prečo si tu? Aby si si oddýchol od stresu a práce? Aby si poznal niečo nové? Nie len preto. Doprial som ti byť tu, aby si obdivoval moju moc a veľkosť. Kochaj sa v týchto krásach a viď, aký veľký a mocný je Tvoj Boh. Pokľakni predo mnou v bázni a poznaj, že všetko okolo Teba som ja učinil, moje je všetko!“

Aj vy máte isto pred sebou (možno už aj za sebou) nejaké tie letné cesty za oddychom a zmenou. Určite však ešte toho veľa aj zažijete. Možno na zborovom tábore, možno na tábore v Sobotišti, možno v Štúrove alebo kdekoľvek inde. Skúste si potom spomenúť na tieto slová  (Ž 95, 1-7) a počas Vášho dovolenkovania, kochajte sa nádherou, ktorú učiniol Boh. Určite sa Vám mnoho vecí bude páčiť – aj tie učinil Boh. Určite sa Vám mnohé miesta vryjú do pamäte – aj tie Boh stvoril. Tak budete obohatený nie len o novú duševnú a fyzickú silu, ale získate aj veľmi intenzívnu skúsenosť s Pánom Bohom. Veď cez to všetko – cez prírodu, slnko, ľudí, more, vrchy – prihovára sa Vám Boh. A už v samotnom žalme je obsiahnuté želanie: Kiež počujete dnes Jeho hlas. Verím že ho budete počuť a že nakoniec aj Vy pokľaknete pred Bohom v úcte a poviete: „Koľko veľa krásnych vecí si učinil, Bože. Vďaka Ti!“

Zo srdca Vám prajem, aby ste nie len tú peknú dovolenku ale aj tú vzácnu skúsenosť s Pánom
Bohom naplno prežili.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd