ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (49)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 204 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je sobota, 23. februára 2019 19:00

Meniny má:
na Slovensku - Roman Romana
v Čechách - Svatopluk
vo Fínsku - Aslak
vo Francúzsku - Lazare
v Maďarsku - Alfréd
v Nemecku - Polykarp Willigis Otto Romana
v Poľsku - Romany Damiana
v Španielsku - Lázaro Romance Policarpo
vo Švédsku - Torsten Torun
v Taliansku - Policarpo

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Nemecké texty
·   Du bist das größte Wunder[ 2385 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 11 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Ako na zlo


Autor: admin - Streda, 19.03. 2008 - 10:19:52
1993

  Keď Pán Boh stvoril prvých ľudí, dal im všetko čo na zemi bolo. Žili v rajskej záhrade a mohli užívať všetko, čo v nej našli. Iba jedno nesmeli - jesť ovocie zo stromu poznania. Božím plánom iste bolo, aby nie len Adam a Eva, ale celé ľudské pokolenie žilo v raji rajským životom. Aby všetci ľudia boli šťastní a bezstarostní ako Adam s Evou. Diabol však prekazil tento Boží plán a už prvých ľudí pripravil o raj. Až po tom, čo zhrešili Adam a Eva, rozmohlo sa na zemi zlo.

  Určite aj my neraz pociťujeme skazenosť a hriešnosť tohto sveta a vzdychneme si: "Aký je tento svet zlý." My - obyvatelia tejto zeme sme často nešťastní z toho, ako diabol ovládol srdce človeka. Ako sa potom asi môže cítiť ten, ktorý túto zem stvoril? Veru, nie je spokojný so skazeným zmýšľaním ľudí, preto už v prvých knihách Biblie môžeme nájsť zmienku o Božom rozhodnutí - urobiť raz tomuto svetu koniec.

  Pán Boh je zhovievavý a neustále čaká, že sa ľudia ešte spamätajú a vrátia sa na Božiu cestu. No keď už bude s týmto svetom najhoršie, učiní mu rázny koniec. Za koniec teda môžeme iba my - ľudia.

  Čo píše apoštol Pavel o ľuďoch v posledných dňoch? Že budú sebeckí, chvastaví, rúhaví, neposlušní, nevďační, bezbožní, ohovárační, divokí, bez lásky atď... Môže vari medzi takýmito ľuďmi prekvitať rajský život? Vari je možné, aby v spoločnosti, ktorú tvoria takýto ľudia, bol pokoj, mier a láska, založené na Bohu? Pavel sám píše, že keď budú ľudia takýto, nastanú ťažké časy. A rozhliadnime sa okolo seba. Je ťažké takýchto ľudí nájsť? Ba nie sme takí neraz i my? Pavel Timotea varuje pred nimi a radí mu, aby sa od nich odvracal, lebo zbožnosť iba predstierajú. Nie sme občas aj my hercami medzi kresťanmi? Pavlova výzva, odvracať sa od nich, platí aj pre nás. No v prvom rade sa takých nerestí musíme zbaviť sami. A to dokážeme len s Božou pomocou.

  Už Pán Ježiš hovorí, že ľudia, ktorí činia zlé skutky, ukrývajú sa pred svetom do tmy a tí, čo činia dobré skutky, vychádzajú na svetlo, aby svet videl ich konanie. Hovorí sa tiež, že pravda sa zle počúva. No pravde sa protivý iba ten, kto s ňou nežije. Nemožno veriť v Pána Ježiša a nemilovať pravdu lebo On je pravda. Človek, ktorý sa protiví pravde nemôže žiť teda s Bohom ani byť spasený. Aj na to upozorňuje apoštol Pavel. Hovorí, že takí ľudia, ktorí holdujú peniazom a rozkošiam, zradcovia a rúhači, bezbožní, neposlušní atď... sa protivia pravde a sú nespoľahliví vo viere lebo pozemská rozkoš milšia je im než Božie slovo.

  Takých ľudí je teraz dosť, ba až príliš veľa. Priveľmi sa už rozmohli lži a úprimný človek je nemoderný. Priveľmi sa rozšírili pozemské rozkoše, ba až drogy ľudstva a človek, žijúci pre Ježiša je staromódny. I keď aj v minulosti existovalo zlo a zlí ľudia, nebolo toho predsalen o štipku menej?

  Zla je teda v dnešnej dobe naozaj priveľa a ľudí, slúžiacich zlu neustále pribúda. Čo z toho vyplýva pre nás? V srdci neopúšťajme týchto ľudí a nežime len pre seba, ale v modlitbách prosme Hospodina, aby im ukázal pravú cestu a vytrhol ich z moci diabla. Nespoliehajme sa na seba, lebo sami nič nevykonáme, ale prosme o to Jeho, lebo On jediný má moc urobiť to.

(2 Timoteovi 3, 1-9)


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.09 sekúnd