ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (49)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 204 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je sobota, 23. februára 2019 18:58

Meniny má:
na Slovensku - Roman Romana
v Čechách - Svatopluk
vo Fínsku - Aslak
vo Francúzsku - Lazare
v Maďarsku - Alfréd
v Nemecku - Polykarp Willigis Otto Romana
v Poľsku - Romany Damiana
v Španielsku - Lázaro Romance Policarpo
vo Švédsku - Torsten Torun
v Taliansku - Policarpo

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Nemecké texty
·   Du bist das größte Wunder[ 2385 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 11 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Kto je našim pánom?


Autor: admin - Streda, 19.03. 2008 - 10:08:37
1992

Ľudia boli a sú na svete rôzny. Jedny lepší, iní horší. Ako sa časom menila doba, menili sa i ĺudia. Mnohé vlastnosti však ostali. Žiaĺ, medzi také patrí i ctibažnosť, túžba po moci a sláve a neochota podrobiť sa inému - väčšiemu vládcovi. Človek akosi nerád príjma skutočnosť, že je nad ním ešte ktosi, kto má väčšiu moc, kto je múdrejší a nesporne lepší. Mnohí vládcovia a významní ĺudia sa stávajú namysleními a snažia sa zbaviť sa vyžšieho vládcu, ktorým je sám Hospodin a jeho pomazaný.

Mohlo by sa teda zdať, že máme dvoch pánov. Vieme však, že nemôžeme slúžiť obom. Ak sa nazývame iba ĺuďmi, vyberieme si zrejme ĺudských - pozemských vládcov, ktorí sa snažia podrobiť si ostatních. No ak sa nazývame ešte aj Kresťanmi, patríme vládcovi, ktorému patrí celé nebo i Zem, ktorý vládol a bude vládnuť na veky a ktorý si nás nechce podrobiť, ale nás prijíma ako svoje deti.

My, Kresťania sa teda musíme vymaniť z moci pozemských kniežat. Spretrhať ich okovy a zhodiť zo seba ich putá, ktorými nás chcú držať v moci, pretože i keď si myslia, že sú neprekonateĺní, náš pán, ktorý býva v nebesiach sa smeje a vysmieva sa im. Smeje sa nad ich hlúposťou a nevedomosťou. No prehovorí k nim a predesí ich. On je totiž jediným pánom. On sám ustanovil svojho kráĺa na Sione. Nie je však krutý, ale mylostivý. Príjma nás za svoje deti. Zasĺúbil nám svoje kráĺovstvo, nebo i Zem, národy a končiny Zeme do vlastníctva ako spoludedičstvo s jeho synom a našim pánom, tým pomazaným - Ježišom Kristom.

Tu príde čas a pominie všetka moc tých, ktorí si myslia, že ich vláda je stála. Príde čas a pominú sa všetci, ktorí si mysleli, že ostanú. Príde čas a padnú všetci, ktorí si mysleli, že sú pevní. Padnú a pominú sa, lebo neslúžili Hospodinu.

Preto uposlúchnime napomenutie, ktoré vraví: Tak teraz králi zmúdrejte, dajte sa poučiť sudcovia zeme. Platí to pre tých kráĺov a sudcov, ale i pre nás, aby sme ostali vernými a mohli potom zdediť Božie kráĺovstvo. Žalmista všetkých napomína: "Slúžte Hospodinu s bázňou a s chvením ĺúbajte mu nohy, aby sa nerozhneval a vy aby ste cestou nezahynuli, lebo náhle vzplanie jeho hnev.". Hospodin je totiž zhovievavý a čaká na každého, kto mu ešte neslúži, no raz bude i tomuto čakaniu koniec. Preto poďme zaraz k nemu a zverme sa do jeho rúk, aby nás ten koniec nezastihol nepripraveních na ceste a aby sme nezahynuli.

Zverme sa mu, žime podĺa jeho rád, poslúchajme jeho prikázania a zákony a potom zistíme, že lepšieho pána niet. Že on je ten najlepší, ktorý nás vždy s ochotou a láskou príjma a pomáha nám prekonávať prekážky života. V ňom hĺadajme pomoc, silu a útechu a nezabúdajme, že blahoslavení sú všetci, čo sa k nemu utiekajú.

podľa 2. žalmu

Kto je našim pánom?


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd