ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (49)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 204 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je štvrtok, 21. februára 2019 13:46

Meniny má:
na Slovensku - Eleonóra
v Čechách - Lenka
vo Fínsku - Keijo
vo Francúzsku - Damien
v Maďarsku - Eleonóra
v Nemecku - Petrus Germanus Pippin
v Poľsku - Roberta Eleonory
v Španielsku - Irene Pedro Damián
vo Švédsku - Hilding Hulda
v Taliansku - Pier Damiani

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Aloe vera
·   Aloe Vera First a Gelly[ 8023 čitateľov ]
·   Prvá skúška[ 4151 čitateľov ]
·   Prečo aloe a Forever?[ 4603 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 116 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Pozitívne čakanie


Autor: admin - tvrtok, 01.12. 2011 - 00:00:00


„Poznávajme, snažme sa poznať Hospodina! Jeho príchod je istý ako ranná zora; príde k nám ako dážď, ako jarný dážď, čo zavlažuje zem.“ (Ozeáš 6,3)

Náš každodenný život je zložený z mnohých čakaní. Deti čakajú na Vianoce či dospelosť, chorí na uzdravenie, chudobný na sociálnu dávku... niekto čaká na vytúžený telefonát, iný na lásku a niekto možno len tak - v predlhom rade pred obchodom. Nie je však čakanie ako čakanie. Niektoré nás napĺňa zvedavosťou: čo bude na Vianoce pod stromčekom? Iné radostnou netrpezlivosťou: kedy sa už priblíži čas letnej dovolenky? No iné strachom a bolesťou: aký bude výsledok vyšetrenia?

Čakanie dokáže veľmi bolieť, ak je poznačené strachom alebo výčitkami svedomia. Vtedy človek nenachádza útechu a rád by posúril čas, no nejde to.

Prorok Ozeáš prežíval takéto boľavé čakanie. Bolesť mu spôsoboval stav národa, ktorý zabudol na Hospodina, slúžil iným bohom a následkom toho upadol. Ozeáš videl duchovnú biedu a trpel. Zároveň však vedel, že raz príde deň, kedy Boh zostúpi na zem a všetko sa zmení. "Pánov príchod je istý ako ranná zora. Príde ako dážď". Ranná zora aj dážď sú symbolmi úľavy. Ranná zora zaženie temnosť noci, dážď uhasí smäd a sucho. Po oboch Ozeáš túžil a vyzýval ľud, aby sa vrátil k Hospodinovi, pretože len v návrate k Bohu je nádej nápravy skazy národa.

Čakanie je typickým znakom života Božích detí, no o to viac ukazuje na istotu pravdivosti Božích zasľúbení. Dlho čakal Nóach, kým bude môcť vyjsť z korábu, dlho čakal Abrahám na svojho syna, dlho čakali Izraelci na Mesiáša. No každý sa dočkal.

Začínajúci advent nám pripomína príchod Pána Ježiša v podobe slabého dieťaťa. Je to zárodok novej nádeje a radosti, ktorá naplno rozkvitne v čase Vianoc a Veľkej noci. A tak by vlastne celý náš rok mal byť poznačený vďačnosťou a šťastím. Ale je to tak? Často aj my - rovnako ako Ozeáš - vnímame duchovný úpadok dnešného sveta, dnešných konzumných ľudí a - priznajme si - aj kresťanov. Človeku vládnu iné hodnoty než sú tie hlásané Bibliou. Trápi nás to a radi by sme boli, keby sa to zmenilo. Ale ako?

Slová o istote Pánovho príchodu sú aj pre nás potešením a môžu sa stať predmetom nášho adventného posolstva. Pán znovu príde, ale už nie ako slabé dieťa ale ako mocný kráľ. Príde ako zora, ktorá zaženie duchovné prázdno, ako dážď, ktorý nasýti smädné duše. Je to isté. Preto trpezlivo čakajme a pripravujme sa. Náš život sa tak okrem tých malých čakaní stane jedným veľkým, no radostným  čakaním na radikálnu zmenu sveta. Amen.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd