ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (47)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 202 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je streda, 14. novembra 2018 04:38

Meniny má:
na Slovensku - Irma
v Čechách - Sáva
vo Fínsku - Iiris
vo Francúzsku - Sidoine
v Maďarsku - Aliz
v Nemecku - Alberich Sidonius Bernhard
v Poľsku - Rogera Serafiny
v Španielsku - Teodoto Clemente
vo Švédsku - Emil Mildred
v Taliansku - Clementino

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Anglické texty
·   Mississippi[ 2863 čitateľov ]
·   Thank you for the music[ 2773 čitateľov ]
·   The winner takes it all[ 2705 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 14 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Máj lásky čas


Autor: admin - Piatok, 01.05. 2009 - 00:00:00


O máji sa hovorí, že je to čas lásky. Príroda sa prebúdza k životu, človeka s dlhšími dňami a teplejším slnkom opantáva radostná nálada, v ktorej je ochotný a hádam aj schopný naozaj milovať viac ako v inom ročnom období. Romantici plánujú dátum svadby práve na májové soboty, zaľúbenci uvažujú, kde čo najkrajšie a najpríjemnejšie prežiť májové dni.

Nuž naša láska možno v týchto dňoch vrcholí, hoci racionalista hneď namietne, že človek predsa miluje stále rovnako a to bez ohľadu na ročné obdobie. Iste, je to tak. No možno práve tou prichádzajúcou jarou, alebo možno iba pre to zaužívané ľudské „máj lásky čas“  si lásku viac všímame práve v máji a dňoch okolo neho.

Aká však je tá naša láska? Milujeme vrúcne a naplno, kým prežívame teplé jarné alebo letné dni a to hovorím doslovne i obrazne. Kým je naša láska opätovaná, alebo kým je platonická, trvá a rozvíja sa. Ako náhle však na oblohu našej zaľúbenosti vpláva mrak, naša láska rýchlo chladne. Ak narazí na nejaký odpor, dokáže mutovať a nebezpečne meniť svoje podoby. Pod vplyvom rôznych životných udalostí sa aj ona mení a človek, milujúci ľudskou láskou, si postupne stále viac a viac uvedomuje svoju obeť, ktorú nezištným milovaním prináša a začne v duchu (alebo v horšom prípade aj nahlas) vyratúvať svoje zásluhy, o ktorých síce hovorí, že ich nepočíta. Tak sa ľudská láska, spočiatku taká krásna a romantická, mení na lásku egoistickú. A to je prirodzený vývin, lebo človek miluje od prírody takouto – sebeckou láskou – láskou, ktorá chce. Ak sa aj do niekoho zamilujem, sledujem hlavne svoje dobro – získať ho, mať ho pri sebe, v horšom prípade ho vlastniť – ovládať. A sú aj ľudia, ktorých po dosiahnutí tohto cieľa už láska nenapĺňa a hľadajú nový objekt, ktorý by mohli dobývať.

 Biblia nám však hovorí o Božej láske, ktorá je úplne iná. Boh miluje dokonalou láskou, láskou, ktorá dáva, ktorá sleduje nie dobro milujúceho ale dobro milovaného. Takáto láska je u Boha, lebo On sám je takáto láska. Takouto láskou miloval človeka, keď ho stvoril a dal mu slobodu v konaní aj rozmýšľaní. Takouto láskou miloval človeka, keď ho zachraňoval v dejinách z mnohých nebezpečenstiev. Takouto láskou miloval, keď poslal na zem svojho Syna – Ježiša Krista. To je presne ten hmatateľný dôkaz Božej lásky. Veď On – Ježiš – nemyslel ani najmenej na svoje dobro, ale len na dobro nás, ľudí, pre ktorých mal ísť zomrieť.

Takouto láskou nás miluje Boh i dnes. Pre Neho sme vzácni, pre Neho sme jedineční a hodní toho, aby pre nás zomrel Jeho Syn. Nie je to úžasné? Veď často máme pocit, že ľuďom okolo nás, možno ani tým najbližším, na nás nezáleží. A tu hľa – Bohu na nás záleží. Často si myslíme, že nikto na svete pre nás nič neurobí a tu hľa – Ježiš za nás ide zomrieť a zomrie.

Ježišova smrť nie je len historickou udalosťou. Je to dôkaz lásky k nám – aj ku mne, aj k tebe. Potvrdzujú to slová Biblie, ktoré odpovedajú na otázku, prečo vlastne Ježiš musel zomrieť? „pretože si bol drahý v mojich očiach, vzácny si bol a miloval som ťa“.

Radujme sa teda z toho, že nás Boh miluje, vychutnávajme si krásny jarný mesiac lásky a pri zmienke o tej našej láske si vždy spomeňme, aká úžasná a dokonalá je tá láska Božia. Usilujme sa aj my milovať tak ako miloval Ježiš Kristus a prosme Boha o tento dar lásky. On nám ho môže dať, lebo On sám je láska.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd