ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (47)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 202 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je streda, 14. novembra 2018 04:37

Meniny má:
na Slovensku - Irma
v Čechách - Sáva
vo Fínsku - Iiris
vo Francúzsku - Sidoine
v Maďarsku - Aliz
v Nemecku - Alberich Sidonius Bernhard
v Poľsku - Rogera Serafiny
v Španielsku - Teodoto Clemente
vo Švédsku - Emil Mildred
v Taliansku - Clementino

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Anglické texty
·   Mississippi[ 2863 čitateľov ]
·   Thank you for the music[ 2773 čitateľov ]
·   The winner takes it all[ 2705 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 14 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Meníme menu


Autor: admin - tvrtok, 01.01. 2009 - 00:00:00


Aktuálna téma číslo jeden: Euro. „Meníme menu, nie cenu“, znie zo všetkých strán. Prvý január nám priniesol zmenu, o akej sme nikdy ani len nesnívali. Veľmi dobre si spomínam na roky svojho detstva, kedy nám najväčší fantasti tvrdili, že raz budeme žiť v spoločnej Európe, cestovať po nej bez pasových kontrol a platiť jednou menou. Nepokúšali sme sa predstaviť si to, lebo v tých rokoch, kedy sme ani len do Maďarska nemohli vycestovať bez cestovnej doložky, to bolo jednoducho nepredstaviteľné.

Ale práve preto si dnes uvedomujem pravdivosť slov: Nikdy nehovor nikdy. To čo je v jednej chvíli nepredstaviteľné, môže sa po čase zmeniť na celkom reálne. Ak si niečo nedokážeme predstaviť, neznamená to, že to neexistuje.

V podobnej situácii sme my – kresťania. Počúvame biblické zasľúbenia o Božom kráľovstve, ktoré si nedokážeme predstaviť. Okrem toho počúvame slová ľudí, ktorí si myslia, že okrem nášho sveta nič iné nemôže byť. „Tento svet máme predsa „zmáknutý“, poznáme všetko, čo na tomto svete existuje a veci mimo nášho ľudského poznania proste neexistujú.“ To je niečo podobné ako keby pred onými dvadsiatimi rokmi niekto povedal, že spoločná mena v Európe je absolútne vylúčená. Človek zanovitý a zahľadený do aktuálnej prítomnosti by sa takto k vízii o spoločnej mene mohol postaviť. Ale človek dívajúci sa na svet s nadhľadom by pripustil, že možné je všetko a že aktuálna situácia ešte sama o sebe nemusí vylučovať zmenu v budúcnosti.

Tak aj v duchovnom svete je zahľadený do prítomnosti ten, kto tvrdí, že „niet ničoho mimo mňa“. Majme nadhľad a uvedomme si, že o svete či vesmíre zďaleka nevieme všetko. Existuje mnoho vecí mimo nás, mimo nášho vedomia či mimo našich zmyslov, ktoré nepoznáme. Existujú veci medzi nebom a zemou, ktoré sú skryté ľudskému poznaniu ako takému. Existuje mnoho zákutí sveta a života, ktoré nám ostávajú skryté do chvíle, kým v našom živote nenastane nejaká zmena a kým sa sami neocitneme v inej dimenzii. Presviedčajú sa o tom dennodenne tí, ktorí opúšťajú tento svet a prechádzajú do reality, ktorá je od tej našej vzdialená a ktorú my považujeme za nereálnu. Tým ako keby oni sami odchádzali od nás do nereálna a prestávali existovať. Oni však na rozdiel od nás získavajú nové poznanie – poznanie o „druhej strane“, ktoré nám chýba. Tým sa nestávajú nereálnymi, ale práve naopak, získavajú oveľa viac ako my.

Práve zmena, ktorá sa udiala 1. januára 2009 ma inšpirovala k takejto trochu mystickej úvahe. Práve zmena meny, kedysi tak nepredstaviteľná a teraz úplne reálna  vyvolala vo mne predstavu zmeny, ktorá je pre každého z nás nepredstaviteľná, kým k nej nedôjde, no je stopercentne reálna, keď k nej príde v okamihu nášho odchodu z časnosti.

Nechcem navodzovať pochmúrnu atmosféru iba na základe uvedomenia si toho, že čo sme kedysi odmietali ako fantazmagóriu je dnes reálne upozorniť, aby sme ani v našom duchovnom živote neodmietali ako nemožné to, čo sme nevideli, nezažili alebo čo nepoznáme. Boh totiž pozná všetko a Jeho slovám možno vždy veriť.


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.12 sekúnd