ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (47)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 202 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je sobota, 24. februára 2018 03:27

Meniny má:
na Slovensku - Matej
v Čechách - Matěj
vo Fínsku - Matias Matti
vo Francúzsku - Modeste
v Maďarsku - Mátyás
v Nemecku - Edelbert Matthias Ida Eunike Eunice Irmgard
v Poľsku - Macieja Marka
v Španielsku - Modesto
vo Švédsku - Mattias Mats
v Taliansku - Sergio

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Talianske texty
·   Se bastasse una bella canzone[ 2658 čitateľov ]
·   Un'emozione per sempre[ 2099 čitateľov ]
·   Per me per sempre[ 2268 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 9 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie
Mytext 6.0
 
vydaný 3. novembra 2013

Mytext vo verzii 6.0 prináša nasledovné novinky a vylepšenia:

Zmena hlasovej podpory
 

Nakoľko MyText niektoré informácie oznamuje užívateľovi hlasom, obsahoval v minulosti podporu jednotlivých hlasov, ktoré boli založené na sapi 4 alebo sapi 5 rozhraní. Sapi 4 je však už relatívne zastaralé rozhranie a v novších systémoch sa vôbec nenachádza. Podpora sapi 4 v MyTexte ale spôsobovala mnohým používateľom problémy. Preto od verzie 6 došlo k zmene hlasovej podpory. MyText naďalej oznamuje jednotlivé informácie hlasom, avšak tentoraz sú na výber možnosti sapi 5, alebo jednotlivé čítače obrazovky. MyText teda môže informácie posielať rozhraniu sapi 5 (vtedy bude použitý hlas, ktorý je nastavený v systéme), alebo môže informácie posielať priamo čítaču obrazovky (vtedy bude použitý hlas, ktorým hovorí čítač obrazovky). Podporované sú čítače obrazovky Jaws, Winmonitor a NVDA. Je teda jedno, aký hlas užívateľ používa. V prípade voľby konkrétneho čítača obrazovky bude informácia jednoducho poslaná čítaču obrazovky, ktorý ju už vysloví svojim prednastaveným hlasom.
Spôsob vyslovovania hlasových informácií môže užívateľ nastaviť pri prvom spustení MyTextu, alebo kedykoľvek neskôr v menu Úpravy, kde zvolí položku Nastavenie hlasu.

Rozšírenie diktafónu
 

Nových funkcií sa dočkal aj diktafón MyTextu.

- Oznamovanie času - Po stlačení klávesovej skratky ctrl+shift+I môže MyText oznámiť celkový čas nahrávky, alebo čas, ktorý už uplynul či zostáva. To, akú informáciu MyText poskytne si užívateľ môže nakonfigurovať sám v dialógu Možnosti diktafónu. Nachádzajú sa tu začiarkavacie políčka Celkový, uplynulý a zostávajúci. Ktoré políčko užívateľ začiarkne, tá informácia bude po stlačení klávesy ctrl+shift+I vyslovená. Informácie sa môžu aj kombinovať.

- Záložka - Počas prehrávania si užívateľ môže urobiť v nahrávke záložku, na ktorú sa potom kedykoľvek pohodlne presunie klávesou ctrl+T. Záložku si program pamätá aj po zatvorení a opätovnom otvorení súboru, až kým sa nezmení umiestnenie súboru na disku. Každý zvukový súbor pritom môže mať vlastnú záložku.

- Automatické pokračovanie prehrávania od posledného miesta - Aj bez použitia vlastnej záložky môže program MyText pokračovať v prehrávaní súboru od toho miesta, kde naposledy skončil. Táto možnosť sa zapína a vypína v možnostiach diktafónu. Každý súbor pritom môže skončiť v inom čase. Po opätovnom otvorení súboru MyText naviaže na posledné miesto prehrávania.

Mytext aktualizujte priamo z prostredia programu alebo si aktuálnu verziu stiahnite tu

Späť

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd